“Keď matka porodí dieťa, rodičia oslavujú. Keď maliar dostane novú sadu farieb, teší sa na nový obraz. Keď hudobník dostane nový nástroj, to ako by sa mu narodilo nové dieťa… a chce s nim odrazu niečo robiť.”

EN | PL | SK

A pretože sa vlastne narodilo také “decko” jednému známemu, náhle—počas krátkeho popoludnia—vznikla nahrávka jednej pre mňa blízkej skladby (ktorú niektorí stihli už vidieť na Youtube a Facebooku).

… a to bez toho aby som kdekoľvek vyšiel z domu.

Túto neočakávanú po nahrávku urobil Wojtek, ktorého niektorí spoznali pri organizácii charitatívneho koncertu Open Live Heart, a mohli počuť jeho hypnotickú klavírnu hru, sprevádzajúc známe tváre populárnej scény.

Ale málokto vie, že Wojtek to všetko robí “rýchlosťou svetla”—skoro okamžite—od nápadu, cez organizáciu, realizáciu až po finálnu produkciu.

Neobyčajné narodeniny

Tentokrát to nové “dieťa” použité v nahrávke o ktorej píšem je—nie každému známa— bezpražcová elektrická basgitara s charakteristickým dlhým, prenikajúcim tónom.

(Pre tých čo veľmi nepoznajú ten nástroj, hral na ňom tiež legendárny basista Jaco Pastorius).

Rýchlosťou svetla

Od telefónneho rozhovoru, v ktorom som sľúbil poslať Wojtkovi hudobný podklad neprešlo viac ako 20 minút, a mal som späť na stole hotovú nahrávku.

(… nie len basy, ale celej zmixovanej nahrávky).

Ja som mu v tom čase nestihol ani len vyslať sľúbený podklad. Wojtek si sám stiahol moju predtým nahratú skladbu, dohral basu, všetko zmixoval a poslal mi späť na email hotovú nahrávku.

(A navyše nie v nejakej úbohej kvalite).

Ja tomu nerozumiem… som príliš pomalý žeby to zrozumieť…

Chápem len toľko, že je to dobré, tvorivé a úprimné.

Ďakujem za taký narodeninový dar (aj keď to neboli ani moje narodeniny).

Martin

PS: no a ak ste teraz niekde na dovolenke a čítate tieto riadky, vypočujte si prosím túto nahrávku a započúvajte sa, tento krát – počas troch minút ticha – do basových tónov.

PPS: A ak k vám aspoň trochu prehovorí, dajte mi vedieť alebo napíšte nejaký komentár dole.

Pin It on Pinterest

Share This